A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Нижньопетровецький ліцей № 1
Петровецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області

Дистанційне навчання

Організація дистанційного навчання на платформі

G Suite for Education Classroom


Для забезпечення дистанційної форми навчання учнів в умовах карантину та створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, педагогічні працівники та адміністрація Нижньопетровецького ліцею №1 перейшли на використання пакета хмарних сервісів Google GSuite for Education.
Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних користувача відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь-який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі».
G Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.
Створено корпоративні акаунти у G Suite for Education від компанії Google. Корпоративний акаунт надає значно більше переваг під час використання хмарних сервісів, а саме:
•    Google Drive – необмежене хмарне файлове сховище для зберігання та одночасного доступу до файлів.
•    Google Docs, Sheets, Slides, Forms - для створення та редагування файлів в хмарному сховищі під час співпраці з іншими користувачами в режимі реального часу.
•    Gmail - для листування.
•    Google Calendar - для розкладу.
•    Google Meet – для проведення відео-конференцій. •    Google Чат – для онлайн спілкування.
До віртуального курсу дисциплін викладач має можливість прикріпити навчальні матеріали у вигляді різних типів файлів (відео на YouTube, файли на Google Drive).
Доступ до сервісу Google Classroom здійснюється через браузер або через мобільні додатки на Android чи iOS за допомогою корпоративного акаунту.

 
Google Classroom – хмаро орієнтована платформа, організована спеціально для навчання, доступний для всіх власників особистого облікового запису Google.
У цьому сервісі можна: •    Створювати навчальні курси.
•    Ділитися освітніми матеріалами. •    Створювати завдання.
•    Перевіряти рівень засвоєння знань і відслідковувати прогрес успішності кожного.
•    Сервіс цікавий широким набором інструментів для роботи – відео, зображення, симулятори.

До кожного доданого матеріалу до уроку можна застосувати такі дії: 
•    зробити текстовий опис;
•    додати прикріплення (файли, посилання, відео з YouTube); •    встановити термін здачі;
•    зазначити шкалу оцінювання;
•    структурувати (переміщувати у різні папки);
•    персоналізувати (відкривати доступ усім чи лише окремим учням).

Засоби контролю освітнього процесу
Все, що відбувається у межах курсу (інформація про нових учасників, додані завдання, виконання робіт учнями, залишені коментарі, розміщені об’яви та інше), миттєво відображається у новинах на кшталт стрічки соціальних мереж. Для того, щоб переглянути оновлення, потрібно відкрити вкладку «Потік».
При додаванні завдань, для зручності контролю, можна вказувати дату і час їхньої здачі. Щоб не забути виконати завдання вчасно, у вікні «Незабаром» система автоматично нагадуватиме про справи у межах курсу, які необхідно виконати найближчого тижня (як вчителям, так і учням).
Учні в Classroom
Щоразу при додаванні нового завдання, учням автоматично приходить повідомлення на електронну адресу. Також усі оновлення і коментарі інших учасників відображуються у стрічці новин у вкладці «Потік».
Після відкриття умов завдання перед учнем відкривається вікно, в якому він може додати коментар, виконати завдання, додати прикріплення, а   
також надати статус роботі (наприклад, відмітити як виконану). Усі створені учнями роботи автоматично відправляються вчителю, при цьому зберігаються на Google Диску як у вчителя, так і в учня.
Усі    призначені    та    виконані    завдання,    кожен    учень    може відслідковувати у календарі або на сторінці «Список справ». Це особливо зручно під час проектної роботи, коли кожний учасник команди має індивідуальне завдання.

Учні в Classroom
Щоразу при додаванні нового завдання, учням автоматично приходить повідомлення на електронну адресу. Також усі оновлення і коментарі інших учасників відображуються у стрічці новин у вкладці «Потік».
Після відкриття умов завдання перед учнем відкривається вікно, в якому він може додати коментар, виконати завдання, додати прикріплення, а також надати статус роботі (наприклад, відмітити як виконану). Усі створені студентами роботи автоматично відправляються вчителю, при цьому зберігаються на Google Диску як у викладача, так і в учня.
Усі    призначені    та    виконані    завдання,    кожен    учень    може відслідковувати у календарі або на сторінці «Список справ». Це особливо зручно під час проектної роботи, коли кожний учасник команди має індивідуальне завдання.
Переваги користування
Google Клас робить навчання більш продуктивним: він дозволяє зручно публікувати і оцінювати завдання, організувати
спільну роботу і ефективну взаємодію всіх учасників процесу. Створювати курси, роздавати завдання і коментувати роботи учнів - все це можна робити в одному сервісі.
Отже    Google    Classroom    є    зручною платформою для навчання, за допомогою якої учні освіти можна зробити максимально гнучкою, інтерактивною і персоналізованою

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора